Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Annelik İçin Doğru Zaman

Annelik İçin Doğru Zaman

Her kadının bir gün anne olmak isteği vardır. Çocuk sevdasıyla yanıp tutuşan bir çok çift bu isteklerini yerine getirememektedirler. Plansız olarak yapılan bu denemeler başarısızlıkla sonuçlanmakta ve çifti karamsarlığa sürüklemektedir. Yapılması gereken ise sabır ve doğru zamanda doğru olanı yapmaktır. Gebe kalmak her şeyin biteceği anlamına gelmiyor bu sürecin getirdikleri ve bu sürecin sonunda olacaklarda maddi ve manevi olarak çok ciddi bir şekilde düşünülmelidir.

Hamile kalmak için her koşula sahip iseniz istediğinize kavuşmanız için yapmanız gereken ise sadece bir plan çerçevesinde hareket etmektir. İdeal yaşa sahip ve aktif cinsel hayatı olan çiftlerin ilk bir yıl içerisinde çocuk sahibi olma şansları oldukça fazladır.

Gebeliğe hazırlık aşaması 2 – 3 ay öncesinden başlamalıdır. Anne adayı yumurtlama dönemlerini iyi takip etmeli ve bu süre içerisinde cinsel ilişkiye girmelidir. Aşırıcı cinsel ilişki sperm sayısını azaltır ve gebeliğin oluşumunu geciktirir. Bilmeniz gerekenlerden biri de spermler kadın vücudunda 3 gün süreyle yaşayabilmekte ve bu süre içerisinde yumurta ile döllenme fırsatları bulunmaktadır.

Anne yumurtlama döneminin geldiğini hesaplayamıyorsa bile hissedebilir. Yumurtlamanın gerçekleştiği döneminde kadının vücudunda değişiklikler olmaktadır. Karın bölgesinde ve kasıklarda oluşan ağrı, rahatsızlık hisleri, göğüslerde oluşan hassasiyet ve vajinal akıntılar yumurtlamanın olduğunu göstermektedir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap