Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Bebeğin Anne Karnında Duyduğu Ses

Bebeğin Anne Karnında Duyduğu Ses

Bebek anne karnındaki gelişimini 24. haftada tamamlamaktadır. Sonraki haftada yani 25. hafta itibariyle artık bebeğiniz sizin ve babasının sesini duyabilir. Dışarıdan gelen seslere görede artık tepki vermeye başlamıştır. Bebekler anne karnında kalın sesleri duyamaz ancak ince ve tiz sesleri işitebilmektedirler. Kalın sesleri henüz duyamamasının sebebi kulağın az gelişmiş olması ve rahim duvarın kalınlığından dolayıdır. Sonraki süreçte artık 32 haftalık döneme ulaştığında bebeğiniz yeni doğan bebek gibi sesleri hatırlayabilir ve siz konuştuğunuzda tepkide verebilir.

Bebekler anne karnında nabız sesini, kalp atışını ve bağırsak seslerini işitmektedirler. Duyduğu bu sesler klasik müzik gibi olması dolayısıyla bu müzik tarzından hoşlanmaktadırlar.

Artık bu haftalardan sonra bebeğiniz ile sık sık konuşabilir ve sakin bir ses tonu ile ona şarkılar mırıldanabilirsiniz. Bebeğiniz doğduktan sonra artık sizin sesinizi ayırt etebilir, eşinizde sizin ile konuşmalara katılırsa bu dönemde babasının sesinide ayırt etmesini sağlayabilirsiniz.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap