Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Doğum Belirtileri

Doğum Belirtileri

Doğum belirtisinin ilk başlangıcı olarak Nişane denilen kan ile karışın bir akıntının gelmesi ve ardından doğum sularının boşalmasıdır. Ardından ise düzenli ağrılar başlamakta ve bu ağrılar yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arayla gelir ve 20 saniye kadar sürmektedir. Doğum anı yaklaştıkça bu ağrıların gelme sıklığı artık 2 ile 3 dakikaya kadar inmiştir ve 1 dakika süreyle ağrı yapmaktadır.

Doğum zamanı yaklaşmaya başladığınızda yapmanız gereken en akıllıca şey gerekli bir bavul hazırlamanızdır. Doktorunuzla sürekli irtibatta olun ve herhangi bir terslik hissettiğiniz de mutlaka bilgi alışverişinde bulunun.

Doğum sancılarınız başladığınızı hissettiğinizde anında hastaneye gitmeseniz bile belli bir süre içerisinde hastanede olmanız dogerekmektedir. Çünkü sancılar 4 ile 5 dakikaya kadar indiğinde doğum yaklaşıyor anlamına gelebilir.

Yalancı doğum ağrıları ile gerçek doğum ağrıları arasındaki farkı bilirseniz bu konuda telaş yapmanıza pek gerek kalmaz. Yalancı doğum ağrılarında düzen yoktur ve masaj yapıldığında geçmektedir. Buradaki doğum ağrıları bel ve kasıklarda da hissedilebilmektedir. Ayrıca bu ağrılarda rahim ucunda yumuşamalar ve açılmalar olmamaktadır.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap