Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Erkek Kısırlık Testi

Erkek Kısırlık Testi

Erkek kısırlık testi için ilk istenecek test sperm testi olacaktır. Erkeğin orgazm olması durumunda dışarıya doğru atılan sıvı meni olarak adlandırılır. Bu meni’yi sperm testini masturbasyon yaparak bir kap içerisine boşaltmanız istenecektir.

Yaptıracağınız sperm testi ile spermler hakkında bir çok detaylı bilgilere ulaşılacaktır. Sperm testi spermiogram testi yaptırdığınızda sonuç alınacabilecek durumlar şunlardır;

Sperm hacmi, toplam sperm sayısı, mililitredeki sperm sayısı, spermlerin hareketlilik yüzdesi ve sperm şekillerinin düzgün olup olmadığı gibi sonuçlar bu test sayesinde görülebilecektir. Ayrıca bu test ile üreme sistemine ait herhangi bir enfeksiyon olup olmadığı içinde fikir sahibi olunabilecektir.

Sperm testi için gerekli işlem yapıldığında yani masturbasyon akabinde 1 saat içerisinde test yapılır. Bazı durumlarda erkeklerde değişiklik gözlemlenebilir bu nedenle sizden 2 hafta ara ilede sperm testi istenebilir. Bunun istenmesinin sebebi bazı durumlarda erkek sperm sayılarının dönemsel olarak düşük olması gösterilebilir. Sperm testini yaptırmadan en az 2 ve 5 gün aralığında boşalmamış olmanız istenmektedir.

Erkek kısırlık nedenlerini öğrenmek için TIKLAYINIZ!


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Erkek Kısırlık Testi

Erkek Kısırlık Testi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

Erkeklerde Kısırlık Nedenleri

DAHA FAZLA
Yorum Yap
Birisi

İyi güzelde bu sperm testi olayı pek bi zor gibi ya, insanın ayakları zor gidiyo yaptırmak istemiyo ama mecbur kalıncada yaptırmak şart.

5 sene önce yazıldı.