Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Gebelikte Düşük Belirtileri

Gebelikte Düşük Belirtileri

Unutulmuş Düşük (Missed Abortus): Ölümü gerçekleşmiş olan bebeğin rahim içerisinde 5 ila 8 hafta süreyle daha kalması durumuna verilen isimdir. Bu düşükte pıhtılaşma veya enfeksiyon ile alakalı problemler gelişebilir. Bu düşük çeşidi, rahmin gevşemesini sağlayarak düşükleri önleme amacıyla ilaç alınması sonucu görülmektedir. Çok tehlikeli bir durumdur. Çünkü çeşitli hastalık ve rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Kürtaj yapılmadan önce çeşitli tetkikler derhal yaptırılmalıdır.

İsteğe Bağlı Düşük (Abortus Kriminalis): Sağlık ve tıp açısından bir sorun olmadan, kişinin kendi iradesi ile yaptırdığı düşüklere verilen isimdir.

Tıbbi Düşükler (Abortus Medicalis): ve tıp açısından bir sorun olduğunda, doktor kararı ile yaptırılan düşüklere verilen isimdir.

Yabancı Maddeler ile Düşük Yapılması (Septik Abortus): Tıp açısından sağlıklı olmayan bazı maddelerin kullanılması sonucu kişinin kendisi tarafından yapılan düşüklere verilen isimdir. Genel olarak cahil veya genç kişilerin uygulamaktadır. Çok tehlikeli bir yöntemdir. Yapılan bu işlemler sonucunda rahme ve doğum yollarına tekrar hamile kalınamayacak dereceye kadar ulaşabilen zararlar verilebilmektedir. Hatta ölümcül enfeksiyonlara dahi sebep olabilmektedir. Kesinlikle uygulanmamalıdır.

Adet Kanaması ile Düşük Olması (Hormonal Abortuslar): Yapılan testlerin sonucunda gebe çıkan bir kişide daha sonra yapılmış olan testlerin sonucunda düşük olduğunun kanıtlanması, sonrasında da adet kanaması yolu ile gebeliğin sonlanmasına verilen isimdir. Genel olarak tüp bebek uygulamalarında görülme olasılığı yüksektir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap