Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Gebelikte Seyahat Etmek

Gebelikte Seyahat Etmek

Gebelik süresinde uzun seyahatler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu konuda kendi başınıza hareket etmek sorunlar yaratabilir. Gebeliğin dışında herhangi bir sorununuz varsa seyahat etmek sizin için oldukça riskli olabilir. Gebelikte seyahatlerde mutlaka doktorunuzun izninizi almalısınız. Düşük gebelikle ilgili sorunu olanlar için ise ilk üç ay oldukça önemlidir. İlk üç aylık dönemde anne adayının vücudu fiziksel ve duygusal olarak değişiklikler yaşar. Bu değişikliklere uyum sağlamak oldukça zorlu bir dönemdir.

Gebeliğin son dönemlerinde seyahat yapma konusunda doktorlar pek izin vermemektir. Erken doğum ihtimaline karşın buna dikkat etmelisiniz. Seyahat etmenin dışında seyahat ettiğiniz yerde oldukça önemlidir. Vücuttaki değişiklikler sıcak iklimli bölgelerde anne adayını rahatsız etmeyebilir ama yüksek rakımlı bölgelerde oldukça sorun yaratabilir.

Yüksek rakımlı bölgelerdeki az oksijen sizin nefes alışını zorlayabilir ve buda bebek için sorun yaratabilmektedir. Aynı şekilde bazı ülkelere girişlerde yapılması gereken aşılar gerektiğinden anne adayının hamileliği tehlikeye girebilir. Gideceği yerde bulaşıcı hastalık riski olabilir.

Ayrıca yurtdışında gideceğiniz bölgelerde yiyeceğiniz yemek ve içeceğiniz su bile çok önemlidir. Buradaki yiyeceklerin içindeki katkı maddeleri ve suyla ilgili sorunlar gene sizin gebeliğinizi riske atabilir. Bu nedenle seyahat konusunda doktorunuzdan mutlak suretle izin almalısınız.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap