Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak İstiyorum

Hamile Kalmak için kendinizi hazır hissettiğiniz ve gerçekten istiyorum dediğiniz andan itibaren ilk olarak folik asit vitamini kullanmanız sizin için önerilmektedir. Tabiki kullanım öncesinde doktorunuza danışmanız ve gerekli tahlilleri yaptırmanız sizin için yararlı olacaktır.

Bu aşamadan sonra yumurtlama zamanına yakın tarihlerde ilişkiye girmeniz hamile kalmak için ihtimalleri yükseltecektir. Yumurtlama Zamanı Hesaplamak için TIKLAYINIZ!

Hamile kalmak için sağlıklı beslenme çok önemlidir. İlk olarak diyet listenizde şunları bulundurmanızda fayda vardır.

Karbonhidratlar, kepekli ekmek, pirinç, kek, bisküvi, makarna, tahıl beyaz ekmek. Bol bol meyve ve sebze. Protein içeren, fasulye, balık, bakliyat, yumurta ve kırmızı et. Kemik gelişiminin iyi sağlanabilmesi için süt ve ürünleri. Bunların yanı sıra, yağ, uskumru, zeytinyağı ve bitkisel kaynaklardan yağ alımını elde edebilirsiniz.

Eğer uzun süredir korunmuyor ve düzenli olarak ilişki yaşıyorsanız bu durumda kısırlık söz konusu edilebilir. Bu gibi durumda yine doktorunuza başvurmalısınız. Hamilelik dönemi kadınlar için zorlu bir süreçtir, bu nedenle anne adayı kilolu ise hamile kalmadan önce uygun bir kiloya ulaşmak hamilelik döneminin sizin için rahat geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca çok fazla kilolu olmak hamile kalmak şansının azalmasına sebep olabilmektedir. Kilo probleminiz var ise bunu bir diyetisyen eşliğinde aşabilirsiniz. Bunların yanı sıra mutlaka sigaradan uzak durmalısınız çünkü bilindiği gibi sigara sağlığa zararların yanı sıra hamilelik dönemi ve olabilecek bebeğiniz içinde oldukça zararlıdır. Ayrıca kısırlığada sebep olduğu bilinmektedir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap