Hoşgeldiniz Bugün 23.5.2019

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri nelerdir

Bu yazımızda şu kavramları irdeleyeceğiz: hamilelik belirtileri nelerdir, hamilelik, gebelik, hamilelik belirtileri vb. kavramlar..
Hamilelik Belirtileri

Hamilelik ve bebek sahibi olmak aslında tarih boyunca günümüzdeki kadar kolay olmamıştı. Bunu günümüzde doğurganlık, ovulasyon ve hamile kalma hakkında o kadar detaylı bilgiye sahip olmamıza ve bu bilgilere ulaşmanın çok kolay olmasına borçluyuz.

Hamilelik belirtileri hamile olduğunuzu, gebe olduğumuzu anlamamıza yarayan işaretlerdir. Özetle bunlar kaçan bir regl dönemi, sabah erken kalkma zorluğu ve hisler ile alakalıdır. Bu yazıda sizlere belirli başlı hamilelik belirtileri vereceğiz. Bu sayede hamile olup olmadığınızdan şüphelenebilir, gerekli testleri yapar ve hayatınıza, hamile, gebe bir bayanın devam etmesi gerektiği gibi, anne gibi devam edersiniz.

Hamilelik belirtileri olarak şunları sıralayabiliriz. Kaçan regl, bulantı kusma, cinsel istek değişiklikleri, göğüslerde büyüme, sık idrara çıkma, aşerme, yorgunluk, rahim genişlemesi, göbek büyümesi, deri renk değişiklikleri, doğum izleri gibi belirtiler, hamilelik belirtileri arasındadır. Hamilelik belirtileri genel olarak 3 ana başlıkta değerlendirilir; muhtemel, mümkün ve pozitif. Örneğin ultrason pozitif bir hamilelik testi ve sonucu pozitif hamilelik belirtisidir. Kaçan regl dönemi şüphelenmemizi gerektiren, hamileliğin, gebeliğin mümkün olduğunu söyleyen belirtilerdendir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Gebelikte giyim hamilelikte giyim

Gebelikte Giyimin Önemi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Gebelikte Diş Bakımı

Gebelikte Diş Bakımı

DAHA FAZLA
Yorum Yap