Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik Çatlakları

Artık hamileliğiniz ilerliyor ve cildinizde haliyle gerilmeye başlıyor bu nedenlere hamilelikte çatlaklar, gebelikte çatlaklar oluşabiliyor. Bazı anne adaylarının ciltleri esnek olabilir bu nedenle çatlak oluşmayabilir bu nedenle hiçbir hamile çatlağı kremi gibi ürünler kullanmasına gerek kalmaz. Bunun yanı doğum çatlağı gibi çatlaklar karın bölgenizde oluşuyor ve önlem almak istiyorsanız badem yağı, nemlendirici krem gibi doğal olan ürünlerden tercih edebilirsiniz. Genellikle ırsi diye tabir edilen aileden aileye geçme buradada kendisini gösterebilmektedir. Aileniz hamilelik çatlaklarından şikayet eden bireylere sahip ise muhtemelen sizdede görülmesi büyük olasılıktır. Hamilelik esnasında sıvı alımını daha az gerçekleştiyorsanız hamileliğinizde çatlaklarıda daha çok görebilirsiniz. Bu sebeple su ve sıvı tüketimini daha fazla tutmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Hamilelikte çatlaklar genellikle karın bölgesinde görülebileceği gibi kol ve bacak bölgelerindede görülebilir. Tüm bunların yanı sıra hamileliğiniz nedeni ile aldığınız kilolarda hamilelik çatlaklarına neden olmakta 1. sırayı almaktadır.

Aslında anne adayının sahip olduğu cilt yapısı çatlakların yaşanmasına sahip ise ne yapılırsa yapılsın ne kullanılırsa kullanılsın çatlaklar oluşabilme ihtimaline sahiptir. Doğum çatlakları doğumun gerçekleşmesinden sonra genel olarak soluk halde ve gözükmez hale gelecektir. Sadece bazı hamilelerde doğum sonra çok az ve soluk olarak hafif çatlaklarında kalabilme ihtimali vardır.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Tüplerin Tıkalı Olması

Tüplerin Tıkalı Olması

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Adet Görme

Hamilelikte Adet Görme

DAHA FAZLA
Yorum Yap