Hoşgeldiniz Bugün 23.5.2019

Hamilelik Hesaplama

#

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde içerisinde bulunduğunuz mutluluk anlatılamayacak kadar güzeldir. Hele ki eşinize bu haberi verdiğinde göreceğiniz tepki merak konusu olmuştur sizin için. Mutlu evlilikleri minik bir bebekle süslemek her evli eşin tek istediğidir. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde ise sizin için 9 ay 10 günlük bir serüven başlıyor demektir. Dünyada hiçbir şekilde böyle bir heyecanı yaşayamayacağınız bir serüven.

Gebelik süresini hesaplamak için internet üzerinde çeşitli hesaplayıcılar mevcuttur onlardan yardım alabilirsiniz. Ama bunun için bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Son regl ( adet ) gördüğünüz gün ve adet gördüğünüz dönem aralığıdır. Bu şekilde tahminen bebeğinizin kaç haftalık olabileceğini hesaplarsınız. Eğer bebek sahibi olmak istiyor iseniz mutlaka son adet gördüğünüz tarihi kayıt etmelisiniz. Bu şekilde sizin yanılmanızı önleyecektir. Gebelik dönemleri haftalık ve trismester ( 3 aylık dönem )olarak yapılır.

Gebelik Hesaplama işlemi, yumurtlama oluşunun 14. Günü itibariyle sayılmaktadır.  Bazı bayanlarda ise yumurtlama dönemleri daha önce veya sonrada olabilmektedir. Böyle durumlarda ise gebeliğin hesaplanmasında düzeltmeler yapılır. Bu şekilde bebeğin doğum tarihi hesaplanabilir. Hamilelik 3 trimester olarak belirlenmektedir.  Bunlardan birincisi ilk 3 aylık süre olan ilk trimesterdir. Bu dönemde bebekte organ gelişimi görülür ve tamamlanır. Hamilelerde ise bu dönemde hamilelik belirtileri görülmektedir. İkinci 3 aylık dönemde yani ikinci trimesterde ise bebek gelişimini devam ettirmektedir. Bunların ardından son 3 aylık döneme girilir. Bu dönemde de artık doğumla ilgili hazırlıklar başlamakta ve doğum gerçekleşmektedir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Gebelikte giyim hamilelikte giyim

Gebelikte Giyimin Önemi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Gebelikte Diş Bakımı

Gebelikte Diş Bakımı

DAHA FAZLA
Yorum Yap