Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Hamilelikte 7. Ay

hamilelikte 7. ay

Gebeliğin (hamileliğin) 21,22 ve 23. haftaları;

Bağırsaklarda gaz şikayetleri görülebilir. Sebebi de kas dokusundaki gevşemedir. Kasık ağrıları kanama ve su gelmesi haricinde rahim büyüdüğü için normaldir. Bu haftada bebek 360 grama ulaşır. Dışarıdan hareketleri izlenebilir hale gelir. Güçlü ışık ile sesi hisseder. Uyuma düzeni periyotları oluşmuştur ve anne uyuduğunda daha hareketlidir. Savunma mekanizması gelişmeye başlar ve cilt şeffaflığı da opak halini alır.

22. haftada annede varis ve basur görülme ihtimali çoktur. Bebek ise 430 gram civarındadır. Kafanın vücuda olan oranı değişiklik gösterebilir. Kaş ve kirpikler oluşur. Karaciğeri, safra kesesi çalışır. Erkek ise testisler torbaya iner ve sperm yapımı bu haftadan itibaren başlar. Annenin bu dönemde bebeği ile konuşup şarkı söylemesi önerilir.

23.haftada vücudunuzda ödem oluşabilir. Mide yanması da sık görülür. Bunun için yağlı ve baharatlı yemekler yenmemelidir. 500gr’dır bebek. Doğum gerçekleşse bebeğin yaşaması için %10 ihtimal vardır. Kız ise yumurtalıklarında birçok hücre oluşur. İnsülin daha düzenli salgılanır.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Stress at the pregnant woman

9 Aylık Gebelik

10 Mayıs Cumartesi 18:32 8 Aylık Gebelik

8 Aylık Gebelik

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte 6. Ay

Hamilelikte 6. Ay

DAHA FAZLA
Yorum Yap