Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Hamilelikte Boyun, Sırt ve Göğüs Egzersizleri

Hamilelikte Boyun, Sırt ve Göğüs Egzersizleri

Hamilelik döneminde anne adaylarının sırt kamburluğu artış göstermektedir. Bu nedenle bu durumdaki rahatsızlıklara maruz kalmamak için aşağıda yer alan egzersiz seçeneklerini bu dönemde gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak göğüs germek egzersizi, bu egzersizde ellerinizi boynunuzun arkasında birleştin ve dirseklerinizi geriye doğru itin, yaklaşık olarak 10 saniye gibi bir süre bu şekilde kalarak hareketi 1 ve 3 kez aralıklarla tekrar edin.

Omuz germek egzersizi için sağ eli üstten, sol eli alttan olmak koşuluyla ellerinizi sırtın arka bölümünde birleştirin. Bu hareketi yaptığınızda 5 ve 10 saniye arasında bekleyin, bitirdikten sonra elleri değiştirip bu hareketi tekrar yapın.

Diğer bir egzersiz çeşidinde ise ayakları omuz mesafesinde açıp ayakta bekleyiniz. Dirsekleri arkada birbirine doğru yaklaştırarak bu şekilde 5 saniye kadar bekleyiniz, bu egzersizi 5 ile 25 sefer aralığında tekrarlayabilirsiniz.

Son egzersiz çeşidi ise, bulunduğunuz ortamda bir duvar köşesi belirleyin ve ellerinizi köşenin oluşmuş olduğu duvara yerleştirin, kolları düz tutun ve öne doğru hafif hafif gerdirin.

Ne olursa olsun yapacağınız hareketleri hafif ve kendinizi yormayacak şekilde yapın. Egzersiz öncesi doktorunuzdanda bu konuda mutlaka tavsiye alın ve tavsiyelere uyun.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 hamilelikte yüzme

Hamilelikte Yüzme

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Aylara Göre Spor

Hamilelikte Aylara Göre Spor

DAHA FAZLA
Yorum Yap