Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Hamilelikte Giyim

Hamilelikte Giyim

Normal bir kilo ve yaşantının ardından gelecek olan hamilelik dönemi anne adayının alacağı kilo ve vücutta oluşacak değişiklikler nedeniyle giyimininde tamamiyle değişmesi demektir. Hamileliğin ilk üç ayında normalde anne adayı günlük giymiş olduğu kıyafetleri rahatlıkla kullanabilir ancak bu 3 aylık sürecin dolmasından itibaren artık vücut farklılaşmaya, kilo alımına başlar. Vücudunuzda bacaklarda, kollarda ve ayaklarda şişmeler, karında büyüme gibi değişimler yeni kıyafet ve ayakkabılar seçmenizi mecbur kılacaktır.

Hamilelik döneminde hangi tarz kıyafet ve giysiler giymemek gereklidir

Bu dönemde kendinizi rahat ettiğiniz gibi giyinmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle belinizi sıkacak kemer, giysileri tercih etmemeli, sentetik ve naylon iç çamaşırı giymemelir, sütyeninizin sert ve sıkı olmamasına dikkat etmeli, ayakkabınızı topuklu seçmemeniz, dar pantalon, bacağı sıkan çorap gibi giysileri giymemeniz sizin rahat bir hamilelik dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

Hamilelikte ne tarz giyinmeliyim, hamileliğiniz döneminde ne kadar rahat kıyafet varsa onları tercih etmelisiniz. Örneğin eşofman, geniş ve rahat tisort, şort, elbise, etek, hamile kıyafetleri, pamuklu iç çamaşırları ile rahat ve yumuşak sütyen gibi giysileri tercih etmelisiniz. Bu dönemde şişme ödem fazla olabileceği için ayakkabı seçiminizde oldukça önemlidir. Bu nedenle geniş ve rahat ayakkabı seçiminiz ideal olacaktır. Yüksek topuklu ayakkabı yerine kısa topuklu yani 2-3 cm arası topuklu ayakkabılar vücudunuzuda dengeli tutacağı için kullanıma en uygun olan ayakkabı seçimi olacaktır.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap