Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Hamilelikte Grip

Hamilelikte Grip

Hamilelikte grip genel olarak üst solunun yolları enfeksiyonu tedavisine bakacak olursak, istirahat çok önemlidir. Çünkü bu dönemde özellikle vücut bir stres ile karşı karşıyadır. Yorgun vücut ve daha fazla aktivite hamilelikte grip ile savaşmasına engel olacaktır. Bu dönemde bol sıvı tüketimi özellikle sıcak sıvı tüketimi önemlidir. Ihlamur, sıcak tavuk suyu çorbası, hamilelikte diğer durumlarda olduğu gibi faydalı olacaktır.

Aynı zamanda bu salgıların atılmasını kolaylaştıracaktır. Buhar banyolarıda hamilelikte önerilenler arasındadır. İçerisine okalüptus, zencefil katılabilir. Burun ve üst solunum yollarının açılmasına yardımcı olacaktır. Vitamin desteği örneğin, çinko ve C Vitamini içeren sebze ve meyvelerden beslenme hamile anne adaylarında grip ve üst solunum tedavisinde yardımcı olacaktır.

Hamilelikte grip durumunda yatarken yastık sayısını artırmak başı yukarda tutmak geniz akıntısı rahatsızlığını azaltacaktır. Bulunulan ortamın sıcak ve iyi havalandırılmış olmasına dikkat etmek gereklidir. Havanın kuru olmaması ve nemli olması için gerekli durumların oluşturulması gereklidir. Burun tıkanıklığı tedavisi için okyanus suyu ve tuzlu su kullanılabilir. Sıvı alımını aksatmamak bu dönemde grip rahatsızlığını daha hafif atlatmanız için yararlı olacak bazı önerilerdir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Tüplerin Tıkalı Olması

Tüplerin Tıkalı Olması

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Adet Görme

Hamilelikte Adet Görme

DAHA FAZLA
Yorum Yap