Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Hamilelikte Halsizlik

Hamilelikte Halsizlik

Hamile anne adaylarının en sık şikayet ettikleri konuların başında gelen halsizlik, yorgunluk ve bitkinlik hamileliğin ilk aylarında daha fazla görülmektedir. Hamileliğin son dönemlerine doğru bu şikayet vücut ağırlığı, hareket zorluğu, almış olunan kilolar ile birlikte iş yapamama ve halsizlik gibi belirtileri daha fazla gözlemlenmesine neden olabilir.

Hamilelikte Halsizlik sebepleri anemi kansızlık’a bağlı olabileceği gibi bazende hiç bir sebebi olmaksızın ortaya çıkabilir. Hamileliğe bağlı olarak yaşanan bulantı, kusma, beslenememe gibi sebeplerde göz önünde bulundurularak halsizliğe neden olabilir. Özellikle yazın su tüketiminin az olması ve sık terlemede su kaybına neden olduğu için bu rahatsızlık ortaya çıkabilir.

Doktorunuza başvurduğunuzda halsizliğin neden kansızlık olarak değerlendirilir ise size verilecek kan ilacı, demir hapı tedavide kullanılabilir. Bu dönemde bol spor, egzersiz, yürüyüş gibi aktiviteler halsizliğinize iyi gelecektir. Spor yapmanız kendinizi iyi hissetmenize ve daha dinç kalmanıza neden olacaktır. Bu nedenle doktor eşliğinde verilen ilaçlar ile birlikte spor size sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirtecektir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Tüplerin Tıkalı Olması

Tüplerin Tıkalı Olması

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Adet Görme

Hamilelikte Adet Görme

DAHA FAZLA
Yorum Yap