Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Hamilelikte Kanama

Hamilelikte Kanama

Hamilelik döneminde kanama olması olası bir durumdur. Hamileliğin sonlarında, başında veya ortasında olabilmesi ihtimal kanamalar için mutlaka doktor kontrolü yapılması gerekmektedir. Hamilelikte kanama farklı renkler ve değişken miktarlarda gerçekleşebilir. Renktede farklılık gösterebilir, kırmızı, pembe veya kahverengi gibi renklerde kanamalar meydana gelebilir.

Kanamanın nedenleri hamileliğinizin dönemlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Eğer hamileliğiniz ilk 3 aylık döneminde kanamalar gerçekleştiriyorsanız düşük yapma riski olabilir. Diğer farklı teşhislerde ise dış gebelik düşünülebilir. Bu dönemde ve diğer dönemlerde gebelikte kanama şikayetiniz varsa mutlaka doktor kontrollerinizi zamanında düzenli ve aksatmadan gerçekleştirmelisiniz.

Bazen bu dönemlerde gerçekleştirilen kanamaların hamileliğiniz ile ilgisi olmayabilir. Vajinada kitleler oluşmuş olabilir, bunların yanı sıra, rahim ağzında polip veya rahim ağzında yara kanaması gibi. Her halukarda hamilelikte kanama sebebi için mutlaka doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Tüplerin Tıkalı Olması

Tüplerin Tıkalı Olması

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Adet Görme

Hamilelikte Adet Görme

DAHA FAZLA
Yorum Yap