Hoşgeldiniz Bugün 21.3.2019

Hamilelikte Mide Yanması

Hamilelikte Mide Yanması

Hamilelik döneminde anne adaylarının sıkça şikayet ettikleri hamilelikte mide yanması, rahim büyümesi ve hormonların artışı neticesinde mideye baskı yaparak midenin ekşimesi ve yanmasına sebep olabilen nedenlerdendir. Bu gibi rahatsızlık ve şikayetlerde mideden ağıza doğru acı su gelmesi, midenin ekşimesi ve yanması gibi bir takım durumlar oluşmaktadır.

Sadece hamilelik dönemine has bir rahatsızlık olmayan bu mide yanması hamilelik öncesindede sonrasındada mide rahatsızlıklarından kaynaklanan bir problem olabilir. Ancak sadece hamilelik döneminde bu durumdan şikayetçi iseniz doktorunuza konuyu danışarak bilgi alabilirsiniz. Hamilelik esnasında genellikle bu durumun bebeğin saçları neticesinde oluştuğu gibi bir inanış söz konusudur ancak böyle bir durum söz konusu değil ve doğruyu yansıtmamaktadır.

Mideniz yanıyor, ekşiyor ve rahatsızlık duyuyorsanız kısaca şu önlemleri alabilirsiniz.

Sık sık ama az az yemek tüketmek, kızartma türü, yağlı ve baharatlı yiyecekler tüketmemek, bedeninizi saracak sıkan giysiler giymemek, sigara içmemek, kahve tüketmemek, sizler için uygun olacaktır. Bunların yanı sıra doktorunuz tarafından önerilen mide asiti için gerekli ilaç kullanabilir ve yatarkende yüksek yastık kullanarak bu durum için fayda sağlayabilirsiniz.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık

Bebeklerde Kabızlık

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Tüplerin Tıkalı Olması

Tüplerin Tıkalı Olması

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Adet Görme

Hamilelikte Adet Görme

DAHA FAZLA
Yorum Yap