Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Kegel egzersizleri

Kegel egzersizleri

Hamilelikte Kegel egzersizleri ile, vajina kaslarını güçlenir, cinsel istek ve zevk artar, jinekolojik problemlere karşı korunmaya yardımcı olması sağlanır.

Kegel egsersizleri nasıl yapılabilir ?

İlk olarak kegel egzersizleri için gerekli olan konu vajinal kaslarınızı çalıştırmayı ve hakim olabilmeyi öğrenmektir. Vajinal kaslarınıza hakim olabiliyor ve çalıştırabiliyorsanız kegel egzersizlerine geçiş yapabilirsiniz.

Kontrol edebilmeyi öğrendikten sonra vajinal kaslarınızı bir kaç saniye kasıp bekleyin sonrasında gevşetin, gevşek olarak birkaç saniye bekledikten sonra tekrar kasılı olarak bekleyin ve bırakın. Süre olarak 10 saniye kasın, 10 saniye gevşek bırakın. Bu işlemi her egzersiz döneminde 10 ve 15 sefer arasında tekrarlayın. Bu egzersiz metodunu günde 2, 3 defa düzenli olarak yapmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Kegel Egzersizleri Video;

Kegel egzersizleri için farklı farklı yöntemler önerilsede yere uzanarak kalça kaslarını kasarak kegel egzersizlerini uygulamak yeterli olacaktır. Bu işlem sırasında vücudunuzu hareket ettirmeyin, belinizi havaya kaldırmayın, sadece kalça kaslarınızı tuvaletinizi tutuyormuş gibi yaparak kasmanız gereklidir. Örneğin bu egzersiz çeşidi tuvaletinizi tutmak, idrarınızı kaçırmamak için kasmak gibi tarif edilebilir. Egzersizi yaparken normal nefes alıp vermeye devam edebilirsiniz.

Kegel egzersizi cinsel ilişkinin dahada zevkli olmasını sağlayabilir. Cinsel ilişki esnasında eşinizin organını içinizde sıkarakta cinsellik aşamasında kegel egzersizi yapmış olursunuz.

Kegel Egzersizlerinin hamilelikteki faydaları;

Doğum sırasında annenin ıkınmasını rahat yapabilmesini sağlar, doğum esnasında daha az yırtık oluşmasında yardımcı olur, basur oluşumunu engeller, cinsel ilişki’de zevk artışına sebep olur.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 hamilelikte yüzme

Hamilelikte Yüzme

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Hamilelikte Aylara Göre Spor

Hamilelikte Aylara Göre Spor

DAHA FAZLA
Yorum Yap