Hoşgeldiniz Bugün 24.5.2019

Ne Zaman Hamile Kalınır

Ne Zaman Hamile Kalınır

Anne adayının çocuk sahibi olmaya karar verdiğinden itibaren ilk sorduğu sorulardan birisi ne zaman hamile kalabilirim, ne zaman hamile kalınır sorusudur.

Bu süreç anne adayı için bazen 1 seneyide bulabilir, bazen hemen de gerçekleşebilir. Ancak hemen ilk ayında hamile kalmak isteği anne adayında büyük istek uyandırır ve ilk ayında hamile kalamayınca hemen bir problem olduğunu düşünmesine sebep olur. Aslında ilk ayında olmaması bir sorun değildir. Genel olarak anne olmak için verdiğiniz karardan itibaren sonraki 6 aylık süreç içerisinde halen hamile kalınamamış ise o zaman bir kadın doğum uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Bazı yapılan istatiki verilere göre anne adayının;

Sadece %20′lik bir kısmı ilk ay hamile kalabilmekte, %35′lik kısmı 4. ayında, %70′lik kısmı 6. ayında, %80′lik kısmı 9. ayında ve %90′lık kısmı ise ilk 18 ay içerisinde hamile kalabilmektedirler.

Bu dönemde çiftlerin yaşları hamile kalabilmek için oldukça önem taşımaktadır. Eğer çift 25 yaş altı ise hamile kalmak için beklenen süre ortalama 2 veya 3 ayken, 35 yaş ve üzeri kadınlar için bu süre 6 ve 8 aylık süreçlere ulaşabilmektedir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap