Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Sezeryan Sonrası Ağrı

Sezeryan Sonrası Ağrı

Sezeryan’da bir ameliyattır ve diğer ameliyatlarda olduğu gibi belli oranlarda kesiden kaynaklanan ağrılar olmaktadır. Ancak günümüz koşullarında ilerleyen metodlar ile bu ağrılar ağrı kesiciler ile azaltılmaktadır. Sezeryan ameliyatındada normal doğumda olduğu gibi kanamanın durması için rahim kasılır ve buda ağrıya neden olmaktadır.

Anne’nin geçirmiş olduğu Sezeryan ameliyatı akabinde ağrılar en fazla ilk 2 ve 4 saatlik aralarda gerçekleşir. Ameliyatta uygulanan belden iğne ile uyuşturma bir kaç saat etkisini sürdürdüğü için hasta bu saat aralığında neredeyse hiç ağrı hissetmemektedir.

Sezeryan sonrası ağrılar yaklaşık olarak 6 saatin sonlarına doğru hafifler ve artık anne rahatlar. Ayağa kalkabilir, hafif hafif yürüyebilir ama ayakta iken kasık ve karın bölgesinde hafif ağrılar hissedebilir. Ameliyatın gerçekleşmesinden 1 gün sonra ise artık ağrılar iyice azalmış ve şiddetini yitirmiş olacaktır. Taburcu olduktan sonrada hasta için verilen ağrı kesicilerde kullanılabilir. Bu süreçten sonra artık şiddetli ağrılar gözükmez, sadece ani hareketlerde, eğilip kalkmalarda kasık ve karın bölgesinde hafif ağrılar yine kendisini kısa bir süre daha gösterebilir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Sezeryan Sonrası Ağrı

Sezeryan Sonrası Ağrı

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Sezeryan Doğumda Risk

Sezeryan Doğumda Risk

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Sezeryan Sonrası Normal Doğum

Sezeryan Sonrası Normal Doğum

DAHA FAZLA
Yorum Yap