Hoşgeldiniz Bugün 18.4.2019

Üstüne Adet Görme

Üstüne Adet Görme

Üstüne adet görmek, üste görmek gibi halk tarafından tabir edilen durum adet kanaması ile ilgili değildir. Üstüne görme anne adayının rahim iç tabakasına gebeliğin yerleşmesinden dolayı kaynaklı bir kanamadır. Her gebelik aşamasında görülmeyen bu kanama anne adayının adet dönemine denk gelen günlerinde yaşanır ve bu kanamayı anne adayı adet kanaması zanneder. Daha sonraki ayda bu kanama gerçekleşmez ve hamile olduğunu anlayarak üstüne adet görme tabirini kullanır.

Üstüne adet görme adet kanaması değildir. Bu kanamanın rengi ve miktarı diğer adet dönemlerinde yaşanan kanamadan farklıdır ancak anne adayı bunu farkedemeyebilir.

Bu kanama az miktarda gerçekleşir ve zararı yoktur, hamileliğe ve bebeğe zarar verecek bir durum söz konusu değildir. Bu kanamanın tek sorunu anne adayı bu kanamayı adet kanaması olarak geçiştirir ve gelişen süreçte hamile olduğunu bilmediği için kullanmaması gereken ilaç vb. maddeleri kullanmaya devam eder bu nedenle hamilelik düşünen anne adaylarının bu sürece dikkat etmeleri gerekir.


Benzer Yazılar
10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebek Aşı Takvimi

Bebek Aşı Takvimi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi

10 Mayıs Cumartesi 18:32 sünnet ne zaman yaptırılmalı

Sünnet Ne Zaman Yapılmalı

DAHA FAZLA
Yorum Yap